Zaterdag 20 september zijn er zes teams van start gegaan in een nieuw seizoen van de Nationale Petanque Competitie. Net als voorgaande jaren zullen wij na elke wedstrijddag verslag doen uit de diverse teams.
Folâtre 1
Met de vuurdoop voor Leaf van der Brugge bij Folâtre 1 werd begonnen tegen Grand Cru 1. Vorig jaar de nr 2 in de competitie. Net 1 plaatsje beter dan Folâtre 1. Vorig jaar werd begonnen met 6 gelijken spelen. Dat moet dit jaar beter. Met Leaf de 1e ronde op de bank. Even voor Leaf proeven aan het iets hogere niveau. Folâtre 1 begon voortvarend en won alledrie de doublettes.
Leaf had genoeg gezien en mocht de triplette spelen. Dat leverde gelijk een nieuwe winstpartij op. Het andere triplette liet kans op kans liggen. Maakte het zichzelf veel te lastig maar knokte zich toch tot een overwinning. 5-0 en de dag was al binnen. De laatse doublette ronde was een formaliteit. Uiteindelijk een 7-1 overwinning. Een mooie 1e dag voor Folâtre 1 en een mooi debuut voor Leaf.
Folâtre 2
Ons team is dit seizoen uitgebreid met Ursula van Ham. Met haar ervaring zal zij zeker een versterking zijn. Zonder drie vaste krachten moesten wij vandaag met een krappe bezetting richting Sassenheim voor onze eerste wedstrijd tegen De Vaste Voet 1. Omdat er al snel regen werd voorspeld speelden we in hun geïmproviseerde hal/tent.

Ideaal was dat niet, het was er benauwd en we speelden vrij dicht op elkaar. Dat zij daar beter aan gewend waren bleek wel gedurende de dag. Wij wisten helaas maar twee wedstrijden te winnen. Een valse start dus.
Folâtre 3
Folâtre 3 had ontzettend veel zin om weer met een nieuw NPC seizoen te beginnen. We moesten de eerste wedstrijd uit tegen Nieuwerkerk, ditmaal zonder Martin, want die is thuis aan het revalideren voor zijn nieuwe knie, en Rino die lekker in Portugal zit.
We begonnen de eerste ronde met twee winstpartijen en één verlies. 2-1 dus. We hadden in het begin wat moeite met de grote stenen op de baan van Nieuwerkerk maar al snel lukte het ons om de boules toch redelijk in de buurt van de but te krijgen. Vol goede moed begonnen we aan de tripletten ronden maar helaas, na een goede start moesten we nu de winst in beide partijen aan Nieuwerkerk laten. De laatste ronde doubletten leverde ook maar één winstpartij op dus dropen we met een 3-5 stand en met de staart tussen de benen weer af naar huis. Volgende keer beter!
Folâtre 4
Folatre 4 speelde eerste competitiewedstrijd tegen Folatre 5. De eerste doublettenronde ronde wonnen Gerard en Joke Kruijdenberg met 13-2 ,Nico en Marjan verloren nipt met 12-13 en Annemarie en Joke O verloren met 9-13.
De triplettenronde wonnen Annemarie, Janny en Marjan met 13-11 en Aad , Joke O en Nico wonnen ook met 13-11. De tweede doublettenronde wonnen Gerard en Janny met 13-11, Nico en Marjan verloren met 5-13 en Annemarie en Aad wonnen met 13-3. Dit geeft een eindstand van 5-3 in het voordeel van Folatre 4.
Alles bij elkaar een mooie start van de competitie tegen een team van de eigen vereniging waar in 3 partijen de verschillen zeer klein waren en misschien de gelukkigste gewonnen heeft.
Folâtre 5
Geen verslag ontvangen maar zij verloren dus met 3-5 van Folatre 4.
Folâtre 6
Geen verslag ontvangen. Er werd met 5-3 gewonnen van ABA 3.
