Wat is soms een jaar snel voorbij. Het is alweer juli en begin juli spelen we traditiegetrouw de derby tussen Pijnacker en Nootdorp. Het is 4 juli 2018.
Een beetje jammer was toch wel dat er maar 33 personen zich hebben opgegeven om mee te spelen. Maar goed, het betekende toch altijd nog 16 teams. En wie dan denkt dat de indeling van wie speelt voor Pijnacker en wie voor Nootdorp een fluitje van een cent is, zit er helemaal naast. Er waren 20 “Pijnackernaren” en 13 “Nootdorpers”. Tja, toen moest de wedstrijdleiding naar beste weten het evenwicht gaan zoeken en werden enkele “Pijnackenaren” tijdelijk verhuisd naar Nootdorp.
Om even over 1 uur begon de eerste partij. Het was prachtig weer en de stemming zat er goed in. Na zo’n 35 minuten kwamen de eerste resultaten binnen en na 1 uur en 20 minuten was het laatste team klaar. Dat leidde ertoe dat voor de volgende partijen een speelduur van een uur werd ingesteld. En dat bleek voor iedereen haalbaar.
Na 2 partijen was de tussenstand 9 winst voor Nootdorp en 7 voor Pijnacker. Het was dus nog helemaal geen uitgemaakte zaak waar de wisselbeker heen zou gaan en wie de winnende groep zou zijn. Na een hartig hapje startte de 3eronde. En wat er gebeurd is weet ik niet, maar de “Pinackenaren” leken volledig ingestort. De een na de ander kwam zich melden bij de wedstrijdtafel met een negatieve uitslag. Slechts twee teams wisten in de 3e ronde een overwinning te boeken. Dat betekende dat de finale uitslag geworden is: 15 winst voor Nootdorp en 9 voor Pijnacker.
De uitslagen:
Pijnacker Nootdorp
1e Ben Kaptein: 3+29 1e Hans de Bruijn: 3+27
2e Hillie Klopper: 2+12 2e Walter van de Burg: 3+24
3e Ben de Gier: 2+12 3e Gonny Mol: 3+23
![]() |
![]() |
Ondanks de winst voor Nootdorp, gaat de wisselbeker in 2018 naar BEN KAPTEIN. En de dag eindigde met een gezamenlijk Chinese maaltijd. Smakelijk gegeten en door allen zeer gewaardeerd. Dank aan Henk die mij bij de organisatie heeft bijgestaan en dank aan allen die meegewerkt hebben achter de bar en in de keuken.
Janny Korevaar.


